کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد؟: راهنمای جامع آرایش با کانسیلر

615
0
کانسیلر چیست

هرگز به فکر این افتاده‌اید که چرا آرایشگرها به شدت به کانسیلر اهمیت می‌دهند؟ در این مقاله، به بررسی کانسیلر، انواع آن و نحوه استفاده از آن خواهیم پرداخت. اگر می‌خواهید آرایشی بی‌نقص داشته باشید، این مقاله را از دست ندهید.

مطالبی که میخوانید...

کانسیلر چیست؟

کانسیلر یک محصول آرایشی است که برای پوشش نقاط قرمز، لکه‌ها، جوش‌ها و تیرگی‌های دور چشم استفاده می‌شود. این محصول به شما کمک می‌کند تا پوستی یکدست و طبیعی داشته باشید.

چرا کانسیلر مهم است؟

کانسیلر می‌تواند تفاوت چشمگیری در ظاهر نهایی آرایش شما ایجاد کند. با استفاده صحیح از کانسیلر، می‌توانید نقاط ضعف پوستی خود را مخفی کنید و ظاهری جوان‌تر و تازه‌تر داشته باشید.

کانسیلر در آرایش چه نقشی دارد؟

کانسیلر نه تنها برای پوشش نقاط قرمز و لکه‌ها استفاده می‌شود، بلکه می‌تواند به شما کمک کند تا ناحیه‌هایی از صورت را روشن یا تیره کنید و به آرایش کانتور نیز کمک کند.

مراحل استفاده از کانسیلر به شیوه اصولی

برای استفاده موثر از کانسیلر، با پوست تمیز و مرطوب شروع کنید. کانسیلری را انتخاب کنید که یک تا دو درجه روشن تر از رنگ پوست طبیعی شما باشد. مقدار کمی از آن را روی لکه‌ها، حلقه‌های زیر چشم یا قرمزی بمالید و محصول را با هم مخلوط کنید تا ظاهری یکدست داشته باشد. فونداسیون را دنبال کنید تا پوستتان متعادل و کامل شود.

 استفاده از کانسیلر سبز برای قرمزی دور بینی

کانسیلر سبز یک ابزار مفید برای مبارزه با قرمزی اطراف بینی است. این بر اساس اصل اصلاح رنگ کار می کند، با رنگ سبز خنثی کننده قرمز در چرخه رنگ. این کانسیلر را باید به مقدار کم روی نواحی قرمز استفاده کرد، به آرامی مخلوط کرد و با کرم پودر یا کانسیلر معمولی با رنگ پوست پوشانید تا قرمزی را کاملاً بپوشاند.

تفاوت کانسیلر و پرایمر چیست؟

 کانسیلر و پرایمر هر دو محصولات آرایشی هستند اما عملکردهای متفاوتی دارند. یک پرایمر قبل از فونداسیون یا سایر آرایش ها استفاده می شود تا پوست را آماده کند و باعث می شود آرایش صاف تر شود و ماندگاری بیشتری داشته باشد. از سوی دیگر، کانسیلر بعد از فونداسیون برای پنهان کردن عیوب پوست مانند حلقه‌های تیره، قرمزی یا لکه‌ها استفاده می‌شود.

تفاوت کانتور و کانسیلر چیست؟

کانتور و کانسیلر هر دو محصولات آرایشی هستند اما اهداف متفاوتی دارند. کانتور برای ایجاد سایه و عمق روی صورت، تقویت ساختار و ویژگی هایی مانند استخوان گونه و بینی استفاده می شود. از طرف دیگر، از کانسیلر برای پوشاندن لکه های تیره، لک یا سایر عیوب روی پوست استفاده می شود.

رنگ‌های مختلف کانسیلر آرایشی چه کاربردی دارند؟

تنوع رنگی در کانسیلر برای اصلاح و پوشاندن عیوب مختلف پوست مانند تیرگی، لک و تغییر رنگ استفاده می شود. هر رنگ هدف متفاوتی دارد. به عنوان مثال، رنگ سبز برای خنثی کردن قرمزی، از سایه های نارنجی برای مقابله با آبی و از رنگ های زرد برای روشن کردن رنگ های کدر پوست استفاده می شود.

 فرق پرایمر و کانسیلر با کرم پودر چیست ؟

پرایمر، کانسیلر و کرم پودر همگی از لوازم آرایش هستند اما اهداف متفاوتی دارند. پرایمر پوست را برای آرایش آماده می کند، سطح را صاف می کند و به ماندگاری بیشتر آرایش کمک می کند. کانسیلر لکه ها و حلقه های زیر چشم را پوشش می دهد. از طرف دیگر، کرم پودر یک روکش مات ایجاد می کند و پوست شما را یکدست می کند.

 معروفترین برندهای کانسیلر کدامند؟

برخی از مشهورترین برندهای کانسیلر در سطح جهان عبارتند از NARS با کانسیلر کرمی تابشی و کانسیلر MAC’s Pro Longwear. کانسیلرهای فیت من و Instant Age Rewind Maybelline به دلیل مقرون به صرفه بودن و اثربخشی به یک اندازه مورد علاقه هستند. دیگر برندهای مورد تقاضا Too Faced با کانسیلر Born This Way و Tarte’s Shape Tape هستند.

انواع کانسیلر و کاربردهای آن

همانطور که می‌دانید، کانسیلرها در انواع مختلفی وجود دارند. در این بخش به بررسی انواع مختلف کانسیلر و کاربردهای آن خواهیم پرداخت.

کانسیلر مایع:

کانسیلر مایع به خوبی روی پوست می‌چسبد و برای پوشش نقاط قرمز و لکه‌ها بسیار مناسب است. این نوع کانسیلر برای پوست‌های خشک و معمولی بسیار مناسب است. 

کاربرد انواع کانسیلر مایع برای انواع پوست ها

کانسیلر مایع یک محصول آرایشی همه کاره است که برای انواع پوست مناسب است. این به پوشاندن لکه ها، حلقه های تیره و رنگ های ناهموار پوست کمک می کند تا ظاهری بی عیب و نقص داشته باشد. کاربرد آسان است: به سادگی مقدار کمی را روی ناحیه ای که می خواهید پنهان کنید بمالید، سپس به آرامی مخلوط کنید. این سلاح مخفی برای دستیابی به یک چهره کامل است.

کانسیلر استیکی:

کانسیلرهای استیکی دارای پوشش بیشتری هستند و برای پوشش جوش‌ها و لکه‌های بزرگتر مناسب‌تر هستند. این نوع کانسیلر برای پوست‌های چرب و مختلط مناسب است.

کانسیلر پودری:

کانسیلرهای پودری برای پوست‌های چرب مناسب هستند و به خوبی جذب چربی می‌شوند. این نوع کانسیلر می‌تواند به شما ظاهری مات و طبیعی بدهد.

نحوه انتخاب بهترین کانسیلر برای پوست شما

انتخاب کانسیلر مناسب برای پوست شما می‌تواند کمی چالش‌برانگیز باشد. در این بخش به شما نکاتی راجع به انتخاب بهترین کانسیلر برای نوع پوست شما خواهیم داد.

توجه به رنگ پوست:

هنگام انتخاب کانسیلر، باید به رنگ پوست خود توجه کنید. اگر کانسیلری را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما هماهنگ نباشد، آرایش شما طبیعی به نظر نخواهد رسید.

انتخاب کانسیلر مناسب برای مشکلات پوستی مختلف:

اگر مشکلات پوستی خاصی دارید، مانند جوش‌ها یا لکه‌ها، باید کانسیلری را انتخاب کنید که بتواند این مشکلات را به خوبی پوشش دهد.

نکات مهم در استفاده از کانسیلر

استفاده صحیح از کانسیلر می‌تواند به شما کمک کند تا آرایشی بی‌نقص داشته باشید. در این بخش به شما نکاتی راجع به نحوه استفاده از کانسیلر خواهیم داد.

نحوه استفاده از کانسیلر زیر چشم:

برای پوشش تیرگی‌های دور چشم، باید کانسیلری را انتخاب کنید که یک یا دو رنگ روشن‌تر از رنگ پوست طبیعی شما باشد.

تفاوت کانتور و کانسیلر:

کانتور برای برجسته کردن ناحیه‌های خاصی از صورت استفاده می‌شود، در حالی که کانسیلر برای پوشش نقاط قرمز و لکه‌ها استفاده می‌شود.

کاربرد انواع کانسیلر برای هایلایت کردن صورت

کانسیلرهای مختلفی در تکنیک های آرایش برای برجسته کردن صورت و استتار عیوب استفاده می شود. آنها در نواحی مانند زیر چشم، پل بینی و پیشانی اعمال می شوند تا این نواحی را روشن کنند. کانسیلر مناسب همچنین می‌تواند ویژگی‌ها را مشخص کند و چهره را تراشیده کند و ظاهری براق و درخشان ارائه دهد.

استفاده از کانسیلر برای زخم جوش و آکنه‌ها

استفاده از کانسیلر برای جوش ها و آکنه می تواند به کاهش دید آنها کمک کند و ظاهر صاف تری روی پوست ایجاد کند. یک کانسیلر سبز رنگ می تواند با قرمزی لکه مقابله کند، در حالی که یک کانسیلر با رنگ پوست می تواند با پوست طبیعی شما ترکیب شود و جای جوش یا آکنه را پنهان کند. ترکیب مناسب ظاهری طبیعی و کامل را تضمین می کند.

استفاده از کانسلیر برای زیر چشم

استفاده از کانسیلر زیر چشم می تواند با پنهان کردن حلقه های تیره، لکه ها و نشانه های خستگی ظاهر شما را شاداب کند. ترفند این است که سایه مناسب را انتخاب کنید و آن را با دقت ترکیب کنید. فرمول را روی نواحی مورد نظر مالیده، آن را با یک اسفنج یا انگشت خود صاف کنید و با پودر ترکیب کنید تا ظاهری بی عیب و نقص داشته باشید.

 کانسیلر را قبل از کرم پودر و فونداسیون استفاده کنیم یا بعد از آن؟

در استفاده از آرایش، به طور کلی توصیه می شود که کانسیلر را بعد از فونداسیون و قبل از پودر استفاده کنید. فونداسیون برای یکنواخت کردن رنگ پوست استفاده می شود و پس از آن می توان از کانسیلر برای پوشاندن هرگونه لک یا عیوب باقی مانده استفاده کرد. سپس از پودر برای سفت شدن آرایش استفاده می شود و از ماندگاری بیشتر آن اطمینان حاصل می شود.

خلاصه مهم‌ترین نکات:

  • کانسیلر برای پوشش نقاط قرمز و لکه‌ها استفاده می‌شود.
  • انواع مختلف کانسیلر برای نوع‌های مختلف پوست وجود دارد.
  • هنگام انتخاب کانسیلر، باید به رنگ پوست خود توجه کنید.
  • استفاده صحیح از کانسیلر می‌تواند به شما کمک کند تا آرایشی بی‌نقص داشته باشید.

پست های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

ممکن است بپسندید:
فهرست